Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

“Mevzubahis Vatan İse Gerisi Teferruattır !..”

0 13.912

16 Aralık 2011

Ülkücü Hareket’in gerek örtülü işgale direnmek ve gerekse iktidar olmak yolunda ihtiyaç duyacağı insan kaynağını besleyecek olan en yakın halka (adı, tanımı ne olursa olsun) VATANSEVER / MİLLİCİ  kitlelerdir.
VATANSEVER / MİLLİCİ unsurları ıskalayan yaklaşımlar, bu unsurları hedefine koyup direnişi zayıflatmak hesabında olan sömürgeci ABD’nin, BOP sürecinin ve ona “hizmet” sunmak sebebiyle varedilmiş Fethullah Örgütü’nün ekmeğine yağ sürer..
Bu sebeple; benzer yada farklı siyasi bakışa ve geleneğe bağlı olan tanımlamalar kapsamında, Milliyetçiler, Ülkücüler, Türkçüler, Atatürkçüler, Ulusalcılar, Kuvayı Milliyeci’ler, adı ne olursa olsun bütün “MİLLİCİ”LER, BİR BÜTÜN OLARAK DİRENİŞİN ADRESİDİRLER..
Ülkücü Hareket bütün bu MİLLİCİ hareketlerin ve mensuplarının ÖNCÜSÜ olmalı, onları potasında eritip öz kuvvetine dahil edebilmelidir. Onların nesillerinin Ülkücü olarak büyümelerini sağlayabilmelidir..
Ülkücü Hareket;
TÜRKÇÜ’DÜR, İSLAMCI’DIR, TOPLUMCUDUR..
Mensupları bunlardan birini diğerlerinin önüne alabilir, ama HİÇBİRİNİ REDDEDEMEZ..
Bu kongre sürecinde farklı potansiyel adayların arkasında aslında kendi eğilimlerini sahiplenenlerin, süreci iyi yönetememeleri halinde AYRIŞMA RİSKİ vardır. Bu ayrışma, taraflarının hepsinin nihai hedefi olan “ülke yönetimi”ne nüfuz etme şanslarını ortadan kaldıracak bir sonuç doğurur. Ki bu da, sömürgecilerin Türkiye ve bölge üzerindeki, -uzun solukta “Türk Dünyası” üzerindeki- hedeflerine kolay erişmelerine imkân sağlar..
DOĞRU OLAN;
BÜTÜN ÜLKÜCÜLERİN YILLARDIR/ONYILLARDIR OY VERDİKLERİ, OY TOPLADIKLARI PARTİLERİNE ÜYE OLARAK,  “KENDİ SEÇTİKLERİNE KENDİNİ SEÇTİREN ‘GÜYA KONGRE’ DÜZENİ” Nİ  BOZMALARI VE TAM DEMOKRATİK KONGRE ZEMİNLERİNDE “ORTAK AKIL” İLE ÜLKÜCÜ HAREKET İÇİN -ve dolayısıyla bu ülke için- EN İYİ OLAN YÖNETİMİ SEÇMELERİ, DEVAMINDAKİ YAPISAL DÜZENLEMELERİ DE ORTAK AKIL İLE, ORTAK KABULLER ÇERÇEVESİNDE YAPABİLMELERİDİR !
Ve zaten..
“MEVZUBAHİS VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR !..”
www.ucuncuyol.com
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.