Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

İşte Bir Örnek !..

0 13.835

20 Kasım 2011

İŞTE BİR ÖRNEK !..
İŞTE DEĞERLİ, EMEKTAR BİR ÜLKÜCÜNÜN CEVABI..
İŞTE BAHÇELİ YÖNETİMİNE TAKDİRLE KATILAN,
TAKDİRİNİ FİİLİ ZEMİNLERDE VE SANAL ORTAMDA AÇIK VE ALENİ PAYLAŞAN BİR ARKADAŞIMIZIN “ÜYE OLMAK İSTİYORUM..” ÇAĞRI METNİNE CEVAP VE YORUMLARI..
Lütfedip Bahçeli cevap verse o bundan başka ne diyebilecek..
Bahçeli böyle bir “ortak ses”e ya KAPILARI AÇACAK ya da YALNIZ KALACAK !..
Bu değerli camia mensubu onun bu zulmünü sahiplenemeyince onun bu tasarrufuna katılmayacak, katılamayacak.. Aklı ve Vicdanı buna izin vermeyecek..
Ve işte ( şekilde görüldüğü gibi ) çözüm budur..
( Bu yazışma ilgili arkadaşımızın face sayfasında yayındadır, bu yazışmanın kurgu olmadığını ispat mümkündür )
————————————————————————-
( x ) :
HAK VE HAKİKATIN TAM KENDİSİ OLAN BU HAKLI TALEBE ,SİZİN ÜYELİK HAKKINIZ YOK DİYECEK BİR BABAYİĞİT YOKTUR DEĞERLİ BAŞKANIM…BİZZAT GENEL BAŞKANIMIZ SÖYLEDİ ÜSTÜNE BASA BASA, ŞAYET ÜYELİĞE MÜRACAAT EDİP ÜYELİĞİ YAPILMAYAN OLURSA BİZZAT BANA BİLDİRİN GEREKEN YAPILIR DEMİŞTİR…BİLGİLERİNİZE…SELAM SEVGİ VE SAYGILARIMLA…
Ali Baykan :
Türkiye’nin 923 ilçesi vardır, bana geçen kongre dönemi öncesinde, yada ondan öncesinde, BİR TEK İLÇE gösterin lütfen 400 kişiden fazla üye ile kongreye giden.. ( 400 üyeden fazlası için Siyasi Partiler Kanunu mahallelerde ‘delege seçimi’ yapılmasını emreder, bu da ‘TAM KONTROL’ düzenini ortadan kaldırır, ‘Kendi seçtiklerine kendini seçtiren’ düzeni, ‘ısmarlama kongre’ düzenini bozar ).. Oysa biliyoruz ki bir çok ilçede binlerce oy almışızdır, 5000 oy aldığımız bir ilçede, anne, baba ve çocuktan sadece BİR TANESİ üye olsa 1700 üyemiz olur..  Selam, sevgi ve saygılarımla
( x ) :
KIYMETLİ BAŞKANIM SİZLERDE YÖNETİCİLİK YAPTINIZ BU GERÇEKLERİ SİZLERDE ÇOK YAKİNEN BİLMEKTESİNİZ BİZİM GÖNÜLDAŞLARIMIZ LAFA GELDİ Mİ AHKAM KESMEYİ ÇOK SEVER AMA ÜYE OLMAKTAN TEŞKİLATLARINA ALLAH RIZASI İÇİN KARINCA KARARINCA YARDIMCI OLMAKTAN TAŞIN ALTINA ELLERİNİ KOYMAKTAN İMTİNA EDERLER …GEÇMİŞTE DE BUNLARI YAŞADIK KENDİ İLÇELERİNİ MAMUR HALE GETİRMEYENLER ÜYE SAYILARINI ARTTIRMAYIP ÇOK BİLMİŞLİK YAPANLAR GÖNÜL KAZANMASINI BİLMEYENLER İLÇELERİNİ YÖNETMEKTEN ACİZ ADAMLARIN İLLERE TALİP OLDUKLARINI DA GÖRDÜK…ETİKET PEŞİNDE KOŞANLAR KEMİK PEŞİNDE KOŞANLARLA BU HAREKET BİR YERLERE VARAMAZ…SELAM VE SAYGILAR BAŞKANIM…
Ali Baykan :
Değerli Ülküdaşım, müşahhas örneklerin kötü olanları gibi iyi olanları da vardır.. Siz de ben de biliriz.. Ama konumuz bu müşahhas örnekler değildir. Çünkü bu tasarruf şahsi bir tasarruf değildir. Bu emredilmiş, vazedilmiş bir “ısmarlama kongre” ve “asker delege” düzenidir..
Değildir diyorsanız, bunun bir ispata ihtiyacı vardır;
Sadece 3 büyük ilde, İstanbul, İzmir ve Ankara’da her ilçede  açık ve aleni üye kampanyası yapılsın ve akabinde mahallelerden seçilen delegeler ile kongrelere gidilsin, bu bana yeter.. Sadece 3 büyük ilde “adaletli kongre zeminleri”nin önü açılsın bu yeter.. Kim iyi ise o kazansın.. “Ülkücü irade” tecelli etsin..  Selam sevgi ve saygılarımla..
( x ) :
KIYMETLİ BAŞKANIM BENCE BUNU YAPANLAR KOLTUKLARINI KORUMAK İSTEYEN, BELDE, İLÇE ,İL YÖNETİMLERİDİR.DELEGE SEÇİMİNİ KAFASINA GÖRE YAPANLARDA ONLARDIR GENEL MERKEZ HİÇ BİR İL’E İLÇE’YE BUNLARI YAZ BUNLARI AT DEMEMİŞTİR DİYEMEZDE TEŞKİLATLARDAN SORUMLU GEÇMİŞTEKİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KONUMUNDA BULUNANLAR İSTEDİKLERİ GİBİ AT OYNATMIŞLARDIR MAKAMLARINI KORUMAK YERLERİNİ SAĞLAMLAŞTIRMAK ADINA, GÜNAH KEÇİSİ ARANDIĞINDA DA GENEL BAŞKAN ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜR VE PADİŞAHIM ÇOK YAŞASIN HESABI YALAKA TAKIMI KRALDAN ÇOK KRALCI OLMUŞLARDIR…BEN BİZZAT GENEL BAŞKANLA GÖRÜŞEN İNSANIM VE AĞZINDAN BİREBİR DUYDUĞUMDA BUDUR HERKES ÜYE OLMALIDIR DEMOKRATİK YARIŞTA DEMOKRATİK MÜCADELE OLMALIDIR ÜYE YAPILMAYANLAR VARSA BANA BİLDİRİLMELİDİR DEMİŞTİR. KİMSE KİMSENİN GÜNAHINI ALMASIN BU KONUDA YARIN HERKESİN İKİ ELİ YANINA GELECEKTİR…İLLERDE KENDİ KONUMUNU SAĞLAMLAŞTIRMAK BİRİNCİ SIRALARI KAPTIRMAK İSTEMEYENLERİN OYUNUDUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM BEN…
Ali Baykan :
Değerli Ülküdaşım, emektar arkadaşım..
Bu içtenlikli ifadelerinizde bir kabul var öne çıkan..
Diyorsunuz ki;
Bu tür uygulamalar yapılmıştır, yapılmaktadır,  AMA YANLIŞTIR..
Diyorsunuz ki;
Bu tür uygulamalar İlçe ve İl Başkanlarının bizatihi kendilerinin KENDİ KONUMLARINI MUHAFAZA ETMEK İÇİN yaptıkları yanlış uygulamalardır, BAHÇELİ’NİN MESULİYETİ YOKTUR !..
Varsayalım ki öyle..
Bir Genel Başkanın ( ve onun divanındaki Teşkilat Başkanının ) bunlardan HABERDAR OLMAMASI mümkün müdür ?..
Varsayalım ki haberdar değiller..
Bir Genel Başkanın ( ve onun divanındaki Teşkilat Başkanının ) bunlardan haberdar olmaması, durumu bir NİYET EKSİKLİĞİ olmaktan çıkarsa da bir KABİLİYET EKSİKLİĞİ anlamına gelmez mi ?..
Bu da bir yetersizlik delili olmaz mı ?!..
Kaldı ki.. Siz yakınen görüşüyorsunuz madem ve siz de yıllardır bu zaafın varlığından haberdarsınız,  – ki Genel Başkanın da bundan habersiz olduğu düşüncesindesiniz –  siz neden bu zaaftan onu haberdar etmediniz ?
Etmiş iseniz habersiz olması söz konusu değil..
Etmemiş iseniz bunun da bir izaha ihtiyacı var..
(Ve fakat biliyoruz ki bunlar, bu sizin gayretleriniz iyi niyetlerle “yama yapmaya çalışmak” tır, ama delik büyük yama tutmuyor maalesef..  İyi dileklerimle  )
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.