Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Haydi O Zaman !.. (Face’deki Bir Yorumdan..)

0 14.060

27 Ocak 2013

Devlet bey bir daha aday olmaz. Ama bir dahaki kongre sürecine 3 yıl var ve Bölücü Anayasa ile beraber Ülkenin kaderi ( iç savaş mı olacak, bölünme mi, göreceğiz..) çoktan şekillenmiş olacak.

Şimdilik görünen iki çözümden biri, yeni birliktelikler ve dayanışmalar oluşturup Koray Aydın’ın OLAĞANÜSTÜ KONGRE istemesidir. (Mesela Bahçeli’nin Şefkat Çetin aracılığı ile yaptığı gibi; İst. il Kongresi’nde muhalif söylemlerle aday olan Erdem Karakoç’un mesela şimdi  Bahçeli kadrosunda -hedeflediği- MYK’ya girmiş olması gibi)

Ama görüntü Koray Aydın’ın bu seçeneği Yerel Seçimler sonrasına bıraktığı şeklindedir..

Diğer çözüm ise (daha ihtimal dahilinde olan);
Oluşturulacak Ülkücü kamuoyu baskısı ile Bahçeli’nin Anayasa görüşmelerinde ana konu  olan “İLK 4 MADDE” nin görüşülmesini öne almak konusunda ayak diremesini sağlamak..
(Burada  Türk Milletinin hassasiyetleri muhafaza edilerek mutabık kalınırsa sorun yoktur, diğer maddeler görüşülür)
Bunlarda uzlaşılamayacaksa o zaman diğer maddelerin bir önemi yoktur.. MHP bu durumda bu hassasiyetleri sahiplendiği gerekçesiyle Anayasa görüşmelerini  TERK EDER.. Edebilir.. Edebilmelidir..

Sonrasında, ısrarla önerdiğimiz cihette; önce Ülkücü Hareket’in ve MHP’nin bütün kurmaylarını kısa bir eğitime tabi tutarak, temel konu başlıklarında ağız birliği sağlanır, akabinde  politik iklimi müsait olan Anadolu illerinden başlayarak, hafta sonlarında büyük mitingler yapmak, hafta içinde kasabalara dağılan kurmayların kahve toplantıları ile halkı bilgilendirmesi ve bir “Millet Direnişi”nin alt yapısını hazırlaması.. Akabinde BÜTÜN VATANSEVERLERİN DAVET EDİLDİĞİ,  78’dekini hatırlatan yeni bir “TANDOĞAN MİTİNGİ”  ile dosta düşmana selam göndermektir.

Bahçeli buna bu akşam karar verse bir hafta sonra şelalenin sesi duyulmaya başlar, bir ay sonra Ülkücülerin önderliğinde bütün vatanseverler yollardan meydanlara sel olur akar..

Akla yakın olan ve zorlanması gereken çözüm budur..
Yapacağımız ise bu fikri olabildiğince çok ve olabildiğince haykırarak herkese duyurmak, bu fikrin etrafında bir “Ülkücü Kamuoyu” oluşturmaktan ibarettir..

Haydi o zaman !..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.