Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Avukatı Değilim..

0 13.523

23 Haziran 2011

Avukatı değilim..
( Bazen “face” sayfasında uzun yorumlar yapmak gerekiyor.. Sonrasında insan kıyamıyor emeğine, daha çok insana, ihtiyaç duyabilecek herkese ulaşsın istiyor yazdıklarını.. Bu da onlardan.. )
Avukatı değilim..
Ama Koray Aydın ile alakalı haksızlıktan, defaten yazdıklarıma rağmen aynı sayfayı paylaştığım arkadaşlarımın o yazdıklarımı okumamışlar gibi yorumlar yapmasından da sıkıntılıyım..
Bir daha yazacağım, bu da boşa giderse bir daha yazacağım, inatla.. Okumayanlara, görmeyenlere, duymayanlara, görmezden duymazdan gelenlere inatla, onlar  vazgeçene kadar..
Özetle;
Aydın Doğan MHP’den ( Bahçeli’den ) istediklerini alamayınca ( Buraya bir parantez açıyorum, burada yazan arkadaşlar Bahçeli hakkında eleştiren içerikli ilk yazılarını tarihleriyle ve yayınlandığı adresle burada takdim etsinler, benimkiler “www.ucuncuyol.com” adresinde yayında, ben onları yazarken o yazdıklarımı üç kişi yan yana gelip konuşamıyordu, konuşanları Erdem paket ediyordu, ben onları yazmanın riskini göze aldım, bedelini ödedim -bu sayfanın üyesi olan tanıkları da vardır bunların- , kendi teşkilatımdan korunmak için her gün “uygulama”lardan silahımla geçmek zorunda kaldım, her sabah arabamın altına eğilmeden içine giremedim.. Ama Bahçeli Aydın Doğan’a istediklerini vermediyse bu ona bir takdir gerektirir.. ) Koray Aydın’ı kurban seçti .. Koray Aydın şimdi burada hakkında atıp tutanların onda dokuzunun yapamayacağını düşündüğüm bir şeyi yaptı ;
“Benim üzerimden MHP yıpratılmak isteniyor, buna izin vermeyeceğim” dedi ve Türk siyaset tarihinde BİR İLK OLARAK hem bakanlıktan hem milletvekilliğinden istifa etti. Meclis Başkanlığı vekillikten istifasını geri çevirdi. Vekilliği bitince yüce divanda yargılandı.. Bu defa da Türk hukuk tarihinde BİR İLK OLARAK,  yargılandığı davalarda 11 üyeli mahkemenin tüm üyelerinin iştiraki ile 11/0 beraat etti..
Bu iki durumun da başka bir örneği yoktur.. Kolay da olmaz.. Onca yıl kendisi Ülkücü camiada, eşi komşuları arasında, çocukları da okullarında arkadaşlarının yanında zan altında yaşadılar, kim bilir hangi imalarla taciz edildiler.. Hanginiz bunun kendi başına gelmesini önemsemez, umursamaz ?.. Öyleyse azıcık delikanlı olalım, kendimize istemediğimizi başkasına da istemeyelim.. Hele de bir Ülküdaşımıza..
Deniliyor ki şirketi 3 yılda 366 kat büyümüş..
Benim söylediklerim devletin kayıtlarında var, bu 366’nın kaydı nerde var ona da bir bakmak lazım..
Ondan da önce bir şeye bakmak lazım, Bahçeli bütün vekillerine hemen işlerini tasfiye etmelerini yada devretmelerini şart koştu ( herhalde bunu biliyorsunuzdur.. ), bu sebeple Koray Aydın da işlerini zaten kendisinden almış olduğu babasına devretti. O da Bahçeli gibi siyasetten önce de varlıklı bir ailenin çocuğu idi..
Burada ima edilen dedikodu şu; “Bayındırlıktan iş alan Koray Aydın’ın babasından malzeme aldı”
Soruyorum; işi almadan önce mi malzeme aldılar bu müteahhitler ?..
İşi aldıktan sonra malzemeyi oradan almasalar ihaleyi iptal mi edeceklerdi ?..
Herkes de her şeyi oradan almamıştır, o almayanlardan birinin ihalesi iptal edildi diyebilen var mı ?
Adam ihaleyi almış, minnet duymuş veya başka bir saikle gitmiş malzemeyi Ahmet yerine, Mehmet yerine bakanın babasından almış.. Aynı paraya birinden alacaktı, o birinden alınca hırsız kim olacaktı ?
Başkasından 10’a alacağını bakanın babasından 11’e alan var mı ?
Ne yapsın adam, oğlu  bakan olmadan önce var olan işini oğlu bakan oldu diye kapatsın mı ? Kapatsın diyenler önce kendi vicdanlarında kendi dükkânlarını kapatsınlar.. Onu yapamayacak olanlar bunu söylemesin..
Birine hırsız demek bu kadar kolay olmasın, sıra hırsız diyenlere de gelir..
Ben bu dedikoduların asıl kaynağı konusunda da bir kanaat sahibiyim.
Koray Aydın işlerin %10-15 kadarını karneleri ve iş bitirme sicilleri o kadar da müsait olmadığı halde tanınmış bazı ülkücülere verdi. Ve zaten onlar da bu işlerin riskine girmediler çoğunluk, aldıklarını 5-10 kârla işi yapabilecek firmalara devrettiler.. ( Bunlardan biri de yakın dostum, ağabey diye hitabım olan biri )
Ama ben bu işi yaparım diyen 100 kişi vardıysa Ülkücülerden ( neticede yapılacak iş komisyon alıp devretmek olunca ben bile yaparım bir zorluğu yok, ama karne ve iş bitirme ne kadar müsait, bunun bir de teftişi var, nitekim yüce divanı bile varmış.. O mahkeme bu ihaleleri bilirkişilere inceletmeden mi 11/0 verdi kararı ??! ) ancak 10-15 kişi iş alabildi.. Geriye 90 tane fitili ateşlenmiş dinamit kaldı.. Ne dinamiti, TNT (!)…
İŞTE DEDİKODUNUN KAYNAĞI BUNLAR !
( Bu konuda bir daha yazdırmayın artık bana, bilen bilmeyene anlatsın, ben de yakamı sıyırayım bu Koray Aydın avukatlığından )
www.ucuncuyol.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.