Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Yürüyenlere “Yol Haritası” ..

0 13.515

24 Mart 2012

YÜRÜYENLERE “YOL HARİTASI” ..
(Dostum Alper AKSOY’un şahsıma atfen yaptığı bir face paylaşımına cevabi yorumumdur..Okunsun Değerlensin diye..)
———————————————————————————————–
Bahçeli’nin bu kongre sürecinde gidecek olması da ihtimal dahilindedir..
Şartlar iyi gelişirse..
Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yrd. Semih Yalçın Yeniçağ’da Selcan Taşçı’ya röportaj vermiş, tek dikkatimi çeken ifadesi “geçen hafta itibariyle 770 ilçe kongre yapmış durumda, bunlardan 150’sinde birden fazla aday var”..
Bu şu demek; kalan 620 ilçede TEK LİSTE TEK ADAY, SONU BAŞTAN BELLİ “GÜYA KONGRE”..
( Hele Keçiören örneğine baktığımızda, ısmarlama delege ile hazırlanmış ortamda kazanamayacağını bile bile “yanlışlıkları kürsüden söylemek için adayım” diyenler de hesaba katılırsa bu 150 sayısı 120’ye de düşer, 100’e de..)
Buna rağmen, 10 yıldır süren itirazların ( bu konuda benim yazdıklarım “Üçüncü Yol” web sayfamda, kendine yada başkasına ait daha önceki tarihli bir itiraz yazısını gösteren olursa dişimi kırarım) artık kaynama noktasını yakalamış olması bir umut vesilesidir.
Hangi ısmarlama kongrelerden “süzülerek” gelmiş olursa olsun, Genel Merkez delegesi olabilecek kadar işin içinde olan insanların camianın bu memnuniyetsizliğinden –ve sebeplerinden- habersiz olması mümkün değildir. Haberli olanların da tamamının bu duyarlılığa kayıtsız kalması mümkün değildir. Onların ( henüz kimler olacağı belli olmayan onların) mühim bir kesiminin, Bahçeli ile de olsa MHP için bir şeyler yapabilmek arzu ve arayışları olmakla birlikte, BAHÇELİ KARŞISINDA KONGRE KAZANMA İHTİMALİ OLAN BİR LİSTENİN VARLIĞI HALİNDE HAREKET İÇİN BU FIRSATI DEĞERLENDİRMEK İSTİKAMETİNDE OY KULLANACAKLARI MUHAKKAKTIR.
İki şey var;
Dikkat edilirse “aday” demedim, “liste” dedim, çünkü tek bir aday Bahçeli karşıtlarının hepsinin oyunu toplayamaz, ancak etrafında taraftarı olan potansiyel adayların bir araya geldiği içlerinden birinin kendi kabulleri ile Genel Başkan, diğerlerinin de Genel Sekreter, Teşkilat Başkanı vb. konumunda olduğu bir liste Bahçeli karşıtlarının hepsinin oyunu toplayabilir.. ÖNCELİKLE BÖYLE BİR BİRLİKTELİĞİNİN OLUŞABİLMESİ LAZIM. (Koca adamlardır, elbet bu basit gerçeği onlar da görecekler, varsa kişisel ihtirasları gem vurmayı bileceklerdir.. Değilse zaten önümüzden yürümesinler..)
İkincisi, İl Kongrelerinden çıkacak sonuçların bu potansiyeli harekete geçirecek kadar MÜSPET olması lazım. Yoksa bu potansiyel adayların çoğu kaybedecekleri bir yarışa girmekten imtina edecektir. ( İçlerinde kazanamayacağını bile bile, kürsüden yanlışlıkları söylemek için, -yada ismini cilalamak için- aday olanlar çıkabilir ama bir kıymeti olmaz. )
Benim yaktığım ateş, kongrenin Bahçelinin devamı ile sonuçlanması halinde de alevi alazı sönmeyecek bir ateştir, kongreden hemen sonrasında da üyelik bilincini besleyip büyütecek, bir sonraki kongre için -hatta şatlar erken olgunlaşırsa olağan süreci beklemeden- “herkesin üye/seçici olduğu, herkesin de aday olabildiği, “Ülkücü İrade”nin vücut bulacağı zeminleri oldurmak içindir. Her ilçedeki Ülkücülere bunun gereğini yaptıracak “idrak” i oldurmak içindir..
Bu sebeple devam.. Bu kongre olmazsa bir sonrakine.. Yol ve yöntemler bellidir. Yapılacak olan “izan” ve idrak”i artırmaktır. Herkesin kendi sorumluluğunun bilincine vakıf olmasını sağlayacak kadar büyütmektir ateşi..
Devam.. Devam..
————————-
DİP NOT :
Tek bir aday Bahçeli karşıtlarının hepsinin oyunu toplayamaz, ancak etrafında taraftarı olan potansiyel adayların bir araya geldiği içlerinden birinin kendi kabulleri ile Genel Başkan, diğerlerinin de Genel Sekreter, Teşkilat Başkanı vb. konumunda olduğu bir liste Bahçeli karşıtlarının hepsinin oyunu toplayabilir.. ÖNCELİKLE BÖYLE BİR BİRLİKTELİĞİNİN OLUŞABİLMESİ LAZIM. (Koca adamlardır, elbet bu basit gerçeği onlar da görecekler, varsa kişisel ihtirasları gem vurmayı bileceklerdir.. Değilse zaten önümüzden yürümesinler..)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.