Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

“Yeni Parti” Fikri Tartışmaya Dahi Değmez..

0 13.672

10 Şubat 2013

Lakin tartışmak ısrarında olanlara istifade etsinler diye bir yazılmışı sunacağım, bu konuyu tartışanlara  iki basit gerçekten söz edeceğim;
1) Sadece bu bağı olanların tanıdığı bir duygudur, bu bağı olmayanlar bundan bir şey anlayamayacaklardır, onlar bu sözlerimin bir şey ifade etmemesi aslında manasız olduğundan değildir, onlar bunun manasını kavramak tan yoksun oldukları içindir bu hal..
Solcuların yurtlarının atış menzilindeki duvarlara MHP yazarken “Üçhilâl” çizerken can veren onlarca arkadaşımız, ülküdaşımız vardır. Can vermediği halde o ihtimali hissederek o MHP’leri yazan o “Üçhilâl”leri çizen binlerce -belki onbinlerce- ülküdaşımız vardır. ( ben de bu kalabalıktan biriyim)
Ara ara bir yerlere giderken sıkıntılı uzun otobüs yolculuklarımızda bir virajın ardında ansızın beliren karşı yamaçtaki adam boyunda MHP’yi, “Üçhilâl’i gördüğümüzde birden doğrulasımız gelir, kamburumuz düzelir, zengin ve kudretli adamlar gibi oturmaya başlarız otobüsün koltuğunda. Sıkıntılı ruh halimiz de kaybolur.. Kendimizi mühim insan olarak, Ülkenin ve belki de Türklüğün kaderini değiştirecek o önemli insanlardan biri olarak hissederiz..
Biliyorum, bu söylediklerimi sadece bu hisleri yaşayanlar anladı, hatırladı..
Diğerlerinin bir kısmı hiç anlamamış olabilir, bir kısmı da anlamış gibi yapabilir..
2) Toplum psikolojisi ilmi açısından “markalaşmak” bir olgudur ve bir süreç gerektirir.
Bir siyasi parti olarak yola çıktığınızda şayet arkanızda Pentagon’un, CIA’nın stratejistleri, onların hazırladığı bir yol haritası yoksa,
Bu yol haritasını uygularken yetişmiş “ajan”lar ve iyi yerlerde konumlanmış “işbirlikçi”ler yoksa..
Bu ajanların ve işbirlikçilerin, keza uygulamaya koydukları programların maliyetlerini karşılayacak, Medya ve STK’ların bu istikamette tasarruf edilmesini sağlayacak “hudutsuz” paralar yoksa,
Öyle ANAP gibi, AKP gibi siyasete iktidar ile başlama ihtimali “SIFIR” dır.. “0”..
Hep söylediğim gibi;
Ülkücü Hareket’in yeniden teşkilatlanıp bu gün ulaşmış olduğu mevzilere yeniden ulaşması için “YENİ BİR TÜRKEŞ VE YENİDEN BİR 40 YIL GEREKİR”
(Arkasında Zaman gazetesinin -ve o zaman henüz tüylenmemiş olan- Fethullah Örgütü’nün bulunduğu BBP’nin bile akıbeti tavan yaptığında %1,5 oldu.. İbrettir.. Görmek lazım)
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.