Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Hayali Cihan Değer..

0 13.901

23 Aralık 2012

Şöyle bir hatıram var (diyebilseydim) ;
16 Aralık 2012..
Doğu Türkistan davamızın öncü kahramanı İsa Yusuf Alptekin’i aslında bir “17 aralık”ta kaybetmiştik ama anma gününü Pazar olması hasebiyle 16 Ocak’ta düzenlemişti organizatör vakıflar..
Ev sahibi komite Doğu Türkistan Vakfı başkanlığında Doğu Türkistan Göçmenleri Derneği ve Doğu Türkistanlılar Derneği yönetimlerinden oluşuyor..
Konuşmacılar; Vakıf başkanı  Mehmet Rıza Bekin ve  Aydınlar Ocağı başkanı Mustafa Erkal hocamız..
Duyuru günler öncesinden internet ortamında yapılmış, davet komitesinde Ülkü Ocakları başta olmak üzere 20 kadar Milliyetçi vakıf ve derneğin adı vardı..
Kimini epeydir görmediğim bir çok dostun ve değerli camia önderlerinin mühim bir kısmının orada olacağı bu imza sahibi vakıf ve derneklerden belli idi..
Öyle de oldu..
İnternetin popüler siması  Sevgi hocam da (dizlerindeki rahatsızlığa rağmen) muhterem eşi Mustafa Kafalı hocam ile birlikte oradaydı.., Abdülkadir Donuk hocam, Mustafa Erkal hocam, Rasim Ekşi ağabey, Ümit Özdağ hocam, Servet Kabaklı,  İstanbul Ülkü Ocakları başkanı, Zeytinburnu ve Fatih MHP İlçe başkanları, İl Sekreteri  ve beraberinde birkaç İl Yönetim Kurulu üyesi, Bakırköy Türk Ocağı başkanı Arif Akdeniz ağabey ve bir çok  benzer saygınlığa sahip sima hep oradaydı..
Birbirimizi görmekten, dayanışmanın ruhundan mutlu olduk..
Topkapı mezarlığı girişinden itibaren kabir başına kadar  güzergâh yer yer Gök Bayrak ve Türk Bayrakları ile süslenmişti..  Aralarına serpilmiş Azerbaycan, Kıbrıs ve  Irak Türkmen bayrakları, TÛRAN ülkümüzü hatırlatıyor, istikbaldeki “Türk Birliği”nin işaretlerini veriyordu..
Her şey yakışan gibiydi..
Ama benim en etkilendiğim daha Vatan Caddesi  girişinden başlayarak, Anıt Mezarlar girişi önünde, Topkapı alt geçitleri girişindeki dönüş yerinde, kabristana araç girişinin yapıldığı yerde, kabristanın ana girişinden itibaren de her dönüşte istikameti göstermek üzere kollarındaki şeritte  Ülkü Ocakları arması bulunan, yakalarında Ülkü Ocakları rozeti bulunan ellerinde küçük Gök Bayraklar tutan  Ülkü Ocaklı gençlerin ziyaretçilere mihmandarlık yapmasıydı..
Neslimizin devamı.. Gururlarımız.. Övünçlerimiz.. Umutlarımız..
Ormanın habercisi fidanlarımız..
Ülkü Ocaklılar..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.