Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

“Darbe”den de (!) Yanayım..

0 13.994

17 Nisan 2012

“DARBE”DEN DE (!) YANAYIM..
Esas Olan Türk Milleti’nin Hak Ve Menfaatleridir!
(Başlık “Hukuk mu vicdan mı?” olabilirdi ama daha az okunurdu bu yazı..)
Hukuk da milletin/ milletlerin hak ve menfaatlerini korunması içindir. Milletleri oluşturan bireylerin keza, hak ve menfaatlerinin korunması içindir. Hukuk araçtır.. Amaç olan bireyin, toplumun, topyekün milletin hak ve menfaatleridir. Hukuk bu amaç içindir.. Diğer bir çok kurum gibi..
Atatürk, Osmanlı Devleti’nin hukuku hilafına bir kurtuluş hareketi başlatmıştır!.. O bu süreç boyunca Osmanlı Devleti tarafından bir “asi” olarak  tanımlanmıştır. Tutuklanabilse “asi” olarak yargılanacaktır..
KİM DİYECEK “ATATÜRK HUKUKSUZ İŞLER YAPTI, BU SEBEPLE YANLIŞ YAPTI” DİYE ?!..
KİM DİYECEK; TÜRK MİLLETİNE (savaş pahasına, kan ve canlar pahasına) YENİ BİR DEVLET, “BAĞIMSIZ” BİR DEVLET ARMAĞAN ETMESİ  YANLIŞ OLMUŞTUR DİYE ?!..
KÖROĞLU da “Bolu beyi”nin zulmüne baş kaldırırken hukuksuzdu.. Ferman sahibi Bolu beyi idi.. Hukuk onun hukuku idi.. Ama bu hukuk millete eziyet eden bir hukuktu.. Zulmü payidar yapan bir hukuktu.. Köroğlu zulmün karşısında ve halkın yanındaydı.. Bolu beyinin askerlerine baskınlar yapıp topladıkları “vergi”ye el koyuyor, halka geri dağıtıyordu..
KİM DER Kİ, KÖROĞLU BİR DESTAN KAHRAMANI DEĞİLDİR, BİR HALK KAHRAMANI DEĞİLDİR ?!..
KİM DER, KÖROĞLU HUKUKSUZDUR, YANLIŞTIR, YANLIŞTADIR ?!..
Bizim, Ülkücülerin, bu millet için önceliği “TAM DEMOKRAT, TOPLUMCU HUKUK DEVLETİ”dir.. Hukuk hak ve menfaatleri düzenlemek içindir.
Ama;
BAĞIMSIZLIĞIN OLMADIĞI YERDE HUKUK MİLLETİN HAK VE MENFAATLERİNİ KORUMAZ,  EGEMENLERİN HAK VE MENFAATLERİNİ KORUR..
Türk Mileti’ni “Sömürge” yapan egemenlerin hak ve menfaatlerini koruyan ve gözeten “hukuk”un şahsım nezdinde bir hükmü yoktur !
Yalan kurguların, sahte delillerin vicdanları sızlatan esaretine, hakimlerinin, sürgün yemek, emekli edilmek pahasına itiraz şerhi koyduğu mahkûmiyetlere hukuk diyenlerin karga kadar aklı yoktur.. Buna kargalar dahi güler..
ÖNCE BAĞIMSIZ BİR MİLLET VE BAĞIMSIZ BİR DEVLET..
Bunun gereği neyse o!. Darbe, savaş yada iç savaş..
Biz mi istedik topraklarımıza göz diksinler diye?.. Kim bizim vatanımıza göz dikmiş ise, kimin bizim coğrafyamız üzerinde hesabı var ise bedelini ödeyecek !
Bu ister “Sam Amca” olsun, ister taşeronları ve işbirlikçileri.. İster silahlı militanları olsun, ister “entrikacı”ları..
Her devletin bu illegal yapılanmalara karşı “gizli” yapılanmaları vardır. Ve onların savaşının tek kuralı vardır “Kazanmak”.. Onlar korumakla yükümlü oldukları devletin hukukuna tabi değildirler.. Millet ve devlet için yaparlar, ayakları takıldığında milletin ve devletin onları mahkûm edeceğini bile bile yaparlar.
BAADER-MAİNHOF nasıl bir gecede bitti ?! Hepsi ayrı hapishanelerde hücrelerde olan, irtibatları sıfır olan örgüt üyelerinin hepsinin aynı gecede -kayıtlara göre- “intihar” etmeleri  Almanların hukuk kitaplarında yer bulur mu kendine?.. Ama Almanların vicdanlarında bulmuştur.. Ve orada “Nerede bu devlet ?!” diye jenerik yapan bir TV’ci çıkmamıştır bu olay sonunda.. Çünkü sömürge değillerdir.. Onlara ihanet buyuran bir patronları yoktur.. “Sam amca”nın borusu ötmez orada..
2.000 yılında terör sıfır noktasına böyle geldi.. Teröristler için eroin kaçıranlar, yerine silah getirenler, her daim lazım olan “Dolar”ı temin edenler, Gebze-Adapazarı kuşağında infaz edilirken hukuk yoktu elbet, ama  asker ve polis ölümlerini sıfır noktasına taşıyan görünmez bir “ADALET” vardı..
ESAS OLAN TÜRK MİLLETİNİN HAK VE MENFAATLERİDİR !
Hukuk da diğer her bir şey de bunun içindir !..
Benim canım da !..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.