Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Bahçeli’yi Destekliyorum !

0 14.125

15 Şubat 2013

Kendi yönetim anlayışına karşı çıkan, bu sebeple kongrede Koray Aydın ‘ı destekleyen teşkilatları “kapısına kilit vurarak” KAPATMASINI değil elbet..

Bu örnekteki gibi, 12 yıldır bu hareketin yönetimini elinde tutmak için yaptığı zulümleri, kendi seçtiklerine kendini seçtirerek “Ülkücü İrade”yi engellemesini değil..

Bahçeli’nin ilan ettiği, Türkiye’nin her bölgesinden 9 ayrı il ile başlatılacak olan “MİLLİ DEĞERLERİ KORU VE YAŞAT” başlıklı,
“Türkiye’nin içinde bulunduğu tehlikelerle dolu süreci tersine çevirmek, milleti uyandırmak ve uyarmak” amaçlı,
Elazığ’da “Kardeşlik”, Samsun’da “Kurtuluş” gibi temalarla isimlendirelecek olan MİTİNG KARARINI DESTEKLİYORUM..

BU ÖZLEDİĞİMİZDİ..
BU BEKLEDİĞİMİZDİ..
BU İSTEDİĞİMİZDİ !..

NE DEMİŞTİK AYLAR ÖNCE (ve devamlı, her vesileyle tekrarlayarak) ;

ÇÖZÜM BUDUR !..
Ülkücü Hareket’in, MHP’nin bütün kurmayları kısa bir eğitimden geçirilip konu başlıkları belirlenerek her cumaertesi pazar Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden her birinde aynı günde 7 ilde miting yaparak, hafta içi günlerde o bölgenin kasaba ve köylerini dolaşıp yerleşimin en büyük kahvehanesinde halk ile sohbetler yaparak, ülkeyi karış karış dolaşan Ülkücü kurmaylar halkı bilgilendirmeli, heyecanlar üretmeli, umutlar yaratmalı..

Çözüm budur.. Değilse ya “iç savaş” ya “bölünme” !
Bu mitinglere İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Büyükşehirlerden önce, toplumsal yapısı müsait olan bölgelerin içinden seçilmiş şehirlerde iyi ön hazırlıklar yapılarak, o şehir için o güne kadar emsali görülmemiş kalabalıklar SAĞLAYARAK başlanmasını tercih -ve teklif- etmek yanlısıyım..
Buralardaki İHTİŞAMLI MİTİNGLER ile kazanılacak moral Ülkücülerin heyecanlarını ve gayretlerini artıracak, bir sonrakilere de halkın katılımını artıracaktır..

NE DEMİŞTİK GEÇEN AYDA ;

“…
Diğer çözüm ise ( daha ihtimal dahilinde olan);
Oluşturulacak Ülkücü kamuoyu baskısı ile Bahçeli’nin Anayasa görüşmelerinde ana konu olan “İLK 4 MADDE” nin görüşülmesini öne almak konusunda ayak diremesini sağlamak..
(Burada Türk Milletinin hassasiyetleri muhafaza edilerek mutabık kalınırsa sorun yoktur, diğer maddeler görüşülür)
Bunlarda uzlaşılamayacaksa o zaman diğer maddelerin bir önemi yoktur.. MHP bu durumda bu hassasiyetleri sahiplendiği gerekçesiyle Anayasa görüşmelerini TERK EDER.. Edebilir.. Edebilmelidir..

Sonrasında, ısrarla önerdiğimiz cihette; önce Ülkücü Hareket’in ve MHP’nin bütün kurmaylarını kısa bir eğitime tabi tutarak, temel konu başlıklarında ağız birliği sağlanır, akabinde politik iklimi müsait olan Anadolu illerinden başlayarak, hafta sonlarında büyük mitingler yapmak, hafta içinde kasabalara dağılan kurmayların kahve toplantıları ile halkı bilgilendirmesi ve bir “Millet Direnişi”nin alt yapısını hazırlaması.. Akabinde BÜTÜN VATANSEVERLERİN DAVET EDİLDİĞİ, 78’dekini hatırlatan yeni bir “TANDOĞAN MİTİNGİ” ile dosta düşmana selam göndermektir.

Bahçeli buna bu akşam karar verse bir hafta sonra şelalenin sesi duyulmaya başlar, bir ay sonra Ülkücülerin önderliğinde bütün vatanseverler yollardan meydanlara sel olur akar..

Akla yakın olan ve zorlanması gereken çözüm budur..
Yapacağımız ise bu fikri olabildiğince çok ve olabildiğince haykırarak herkese duyurmak, bu fikrin etrafında bir “Ülkücü Kamuoyu” oluşturmaktan ibarettir..

Haydi o zaman !..

* * *

ŞİMDİ SIRA BİZDE..

Oluşturduğumuz Ülkücü Kamuoyuna direnemeyen Bahçeli’nin (belki de “gaz almak” için, kendisine ve zulmüne karşı direnişi zayıflatmak için) başlatmış olduğu bu mitinglere COŞKULU KATILIMLAR yaparak, bu mitinglere “hayat vermek” ve bu mitinlerle Ülkücü Hareket’in YENİDEN HAYAT BULMASINI sağlamak..

Bahçeli bunu ne sebeple yapıyor olursa olsun..
BU MİTİNGLERİ BİR “MİLLET DİRENİŞİ”NE DÖNDÜRMEK ÜLKÜCÜLERİN KABİLİYETİDİR VE MESULİYETİDİR !

Şimdi sıra Ülkücülerde !

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.