Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Neyi Unuttuk “Sam Amca” ?!

0 14.743

18 Şubat 2005

Demişsin ki, “Türkler bizim yaptıklarımızı unuttu, nankörlük yapıyor..”

Neyi unuttuk Sam Amca ?!..

Devletimizin kuruluş antlaşması olan “LOZAN”a imza atmayan “tek ülke” olduğunu mu, halâ  “Sevr”in peşinde senaryolar üretenlerin başını çeken ülke olduğunu mu unuttuk ?!

“Süt tozu”  ve “balık yağı” hibeleri olarak başlayıp  “şartlı kredi”lere dönüşen “Marshall Planı“  çerçevesinde ekonomimizi kıskaca aldığını mı, o yılların borç faizlerini halâ ödeyip tüketemediğimizi mi ?!

“Ajan Okulları”ndan yetişmiş kiralık beyinli adamlarını yine sana kiralık “loca” ve derneklerin, tarikatların ve medya tetikçilerinin desteği ile her defasında iktidar yaptığını mı, posasını sıktığın her hükümetin yerine şapkandan bir yenisini çıkardığını, yarım asırdır bizi hiç bize bırakmadığını mı ?!

Bu uydu hükümetlerin, enteresan bir şekilde, muhalefette iken “ihanet” olarak niteledikleri ve fakat iktidar olduklarında yeniden süresini uzattıkları  “Çekiç  Güç” anlaşması sayesinde, “bizim topraklarımız”(!?)dan havalanan helikopterlerinin dağlardaki “bölücü eşkıya”ya erzak ve mühimmat taşıdığını mı ?!

İşine taş koyan Generallerimizi kaza süsü verdiğin suikastlarla yok ettiğini mi ?!

Güya dost ve müttefik olduğumuz için ortaklaşa yaptığımız askeri tatbikatların birinde, belli ki gözdağı olsun diye, donanmamızın en özel donanımlı gemisi olan “Muavenet” i kaza süsü verip vurduğunu mu ?!

70’li yıllarda ülkemizi kargaşaya sürükleyen “anarşi”yi 1968-69 yılında kendi üniversitelerinde başlatıp ajan-provokatörlerin sayesinde ülkemize  (ve Fransa’ya) ihraç ettikten sonra kendi ülkendekini hemen sonlandırdığını ama el altından beslediğin anarşi ile ülkemizi yıllarca acılara boğup istikrarsızlaştırdığını mı ?!

O yıllarda  “halklara özgürlük” diye bağırttıklarının sonraki yıllarda “kürt halkına özgürlük” diye bağıran  “bölücü terör”ün çıkış noktası olduğunu mu, bu çetenin başına yetiştirdiğin piçi ölüm korkusundan kurtarmak için uydu yönetimlere ada tahsis ettirdiğini ve Mehmetçiği başına koruyucu diktiğini mi ?!

“Kuşatma harekatı”nın ilk adımı olan Kuzey Irak senaryolarında, her defasında Türk’ün hak ve menfaatlerine saldırdığını, saldıranlara destek verdiğini,  seni dost ve müttefik bildiği için tetik düşürmeyen askerlerimizin başına “çuval” geçirdiğini mi ?!

Bunlar unutulur mu sandın Sam Amca !?

Biz bunları ölünce de unutmayacağız !!

Mezarda dahi hatırlayacağız !!

Ola ki “öte dünya” da Türk ve Amerikalı olarak yaşarız..

Biz bunların hesabını orada da soracağız !!

Bir gün soracağız !!

www.ucuncuyol.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.