Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

İyi Yönetemiyor Ama Emperyalizme Karşı Dimdik..

0 13.801

8 Aralık 2011

Bahçeli’den söz ediyorum..
Bakıyorsun boylu poslu yakışıklı değil..
Bakıyorsun hitabeti zayıf, okurken takılıp duraksadığı metinleri başkalarının yazdığı belli oluyor.. Zeki, esprili, hazır cevap değil..
Seçmeni cezbedecek herhangi bir vasfı yok yani..
Ülkücüyü cezbedecek vasıfları var mı peki ?..
Şu yoğun itirazlara bakılınca (her ne kadar bunların bir kısmı bazı merkezlerden pompalanıyor olsa bile, asıl mühim kısmı gerekçeleri de ifade edilebilen samimi itirazlardır..) Ülkücüleri de çok tatmin etmediği belli..
En belirgin itiraz konusu yukarıda sözü edilmiş -aslında seçmenin önemsediği, önemseyeceği- şeyler olmakla birlikte, bilinçli ve idrak sahibi Ülkücülerin temel itiraz konusu, antidemokratik yöntemler ile, başta olmanın verdiği gücü ve inisiyatifi, orada kalmak için haksız ve hukuksuz olarak kullanmakta olmasıdır. Yönetim kademelerini hiç idealist ve hiç hakkaniyetli olmayan yöntemlerle işgal ediyor olmasıdır.
En belirgin ve en makul itiraz gerekçesi de budur aslında..
Ve ama..
Hep söyledik, gerektikçe de hep söyleyeceğiz..
AKÇELİ VE NETAMELİ İŞLERDE BEZİ YOKTUR..
Bu mühimdir.
Zaman zaman DEVLET ADAMI üslubu ile takdir topladığı, hem vatandaşın hem Ülkücülerin takdirini kazandığı bir vakıadır..
Mesela; Wikileaks belgeleri deşifre edildiğinde, ABD bu şekilde Tayyip’e “aba altından sopa” gösterdiğinde buna HİÇ İLTİFAT ETMEMİŞTİR, emperyalizmin bu kabil ayak oyunlarına teşne olmayacağını ilan etmiştir..
Bir bütün olarak defaten söylediğim, yazdığım şekliyle; Referandum sürecinden beri, ABD’ye ve işbirlikçilerine karşı GÖĞÜSTEN, BODOSLAMA cephe açmış, ABD’yi ve BOP’u açıkça karşısına alan söz ve eylemleri olmuştur. Ani’de kıldığı Cuma namazı dayatmalara bir itirazdır!.. ABD’nin Silivri’de ESİR tuttuğu Engin ALAN’ı  kontenjandan aday göstererek savaşını ilan etmiştir.
Sonraki süreçte bu tavrını bozmadan devam ettirmiştir.
Hilary’yi geri çevirmesi de buna bir örnektir..
Özetle; Referandum sürecinden beri EMPERYALİZME KARŞI DİMDİK durmaktadır..
Bu hepsinden mühim olandır belki de..
İtiraz edenlerin bir kısmı aslında emperyalizme karşı bu direnci gösterebileceği ŞÜPHELİ olan adayların sözcüsü konumundadır.. Hatta, Fethullah Örgütü’nün bu BULANIK SUDA AVLANMAK niyeti de açıktır ve aleniyet kazanmıştır.
O halde itirazları da doğru tahlil etmek,  SAMİMİYETLERİNDEN MÜSTERİH OLMAK zarureti vardır..
BÜTÜN BUNLARIN, BU KAYGI VE ENDİŞE KAYNAKLARININ, İDEAL ÇÖZÜM İLE GİDERİLMESİNİN YOLU AÇIK VE BASİTTİR..
HERKESİN ÜYE OLDUĞU, SEÇİCİ OLDUĞU, Bahçeli dahil HERKESİN DE ADAY OLABİLDİĞİ “ADALETLİ” KONGRE ZEMİNLERİNDE TAHAKKUK EDECEK OLAN “ÜLKÜCÜ İRADE”YE GÜVENMEK VE TESLİM OLMAKTIR..
www.ucuncuyol.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.