Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Türkeli Kitabevi Sahaf

1 7.081

Türkeli Kitabevi Sahaf, Turan Can tarafından Ankara’da kitapseverlerin ve gönül dostlarının hizmetine sunulmuştur.

Turan Can, görevli olduğu TİKA’da, uzun yıllar dört kıtada ve zor şartlar altında Türklüğün, Türk kültürünün ve Türk Dünyasının hizmetinde bulunduktan sonra kamudaki hizmetini tamamladığından bu kez dostları tarafından bilinen kitap sevgisi ve okuma aşkı nedeniyle kitaplardan ve gönül dostlarından ayrı kalmamak amacıyla uzun zamandır hayalini kurduğu Sahaflık mesleğini icra etmek üzere, Ankara-Emek semtinde “Türkeli Kitabevi Sahaf” adındaki iş yerini Kitapseverlerin hizmetine açmıştır.

Kitap kurtları ve Sahaflar tarafından uzun yıllardan beri tanınan ve sevilen Turan Can’a Türklüğe ve Türk Dünyasına kültür alanında daha büyük hizmetlerde bulunmasını Yüce Tanrıdan dileriz.

Türkçülüğe ve Türk dünyasına ait binlerce nadir eserler, süreli yayınlar, broşürler, mektuplar, kitaplar, kartpostallar ile kitapsever ve araştırmacıların aradıklarını bulabileceği sıcak bir ortamda oturup sohbet edebileceği bu nezih ve sıcak mekâna uğramanızı salık veririm.

İletişim Bilgileri:

Adres: Türkeli Kitabevi Sahaf
18 Cadde. (Eski 72 Sokak) Sedef Apt. Nu: 76/18
Emek/Çankaya/ANKARA

Telefon: 0532 448 03 59

E-Posta: tturancan@hotmail.com

1 yorum
  1. Mehmet diyor

    Ankara’daki kitap severlerin ve araştırmacıların sıcak bir ortamda oturup sohbet edebileceği bu nezih ve sıcak mekâna mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.