Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Tüh Sana İhsan !..

0 13.619

26 Mayıs 2011

Bu kadar mı onursuzdun İhsan ?!.. Çok akıllı olmadığın zaten herkesçe biliniyordu, söyleniyordu ama bu kadar mı salaktın ?!..
Velev ki vekil olsan, arkadaşın olması gereken kişilerin önünde tükürdüğü yerlere basarak yürümenin karşılığı ne olacak ?!.. 11.000 lira maaşı önemsemeni gerektirmeyecek kadar dünyalık yaptığın biliniyor, Adnan Kahveci gibi ülkeye müstesna hizmetler verme kabiliyetinin olmadığı da aşikâr.. Ne için o zaman “mal bulmuş mağribi” gibi bu vekillik ihtimaline sarılman ??..
İtibar olamaz.. Bu aptal ihtirasın yüzünden o kadar küçüldün ki.. Daha da doğrusu, o kadar küçük olduğun meydana çıktı ki.. Artık hiç bir apolet seni yaşadığın süre aşağılanmaktan kurtaramaz !..
Kasetin çıktığından bu yana bir satır yazmadım hakkında, ‘face’deki yorumlarda bile adın geçmedi yazdıklarımda, “ayıpsa, gizli kamera kaydı daha ayıp, bunu seçime dönük kullanmak ise daha da ayıp” diye yazdım her yazdığımda.. Ama şimdi adına tam sayfa bir “ibret vesikası” yazıyorum, bunu herkes okuyacak, seni beni tanıyan, tanımayan binlerce, onbinlerce insan.. İtibarsızlığın şanın olacak, herkes seni “mal bulmuş mağribi” ihtirasınla hatırlayacak.. Mesela “Fırıldak Kubilay”ı herkesin tanıdığı, hatırladığı gibi.. O da vekildi, ama onu her andığında, her sözünü ettiğinde sen de yüzünü ekşitmedin mi, o yüz ifadenle örtüşen sözler sarfetmedin mi hakkında?.. İşte akıbetin bu olur.. Ne olacak vekil olsan, kötü bir şöhretin olmaktan başka.. Sil kendini hayattan, iki mahcup sene geçir köşende, nasılsa dünyalığın var, kimseye muhtaçlığın mecburiyetin yok, zamanla düğünde cenazede yine eski arkadaşların selam verirdi sana.. “Kim hatadan ari ki..” denirdi mazeretin olarak..
Ne kazanacaksın vekil olunca ?.. Dokunulmazlık mı ?.. Asıl şimdi, dokunacak herkes sana.. Hiç dokunulmadığı kadar hem de.. Sekiz sene “asker delege” taşıdığın komuta merkezinin komutuyla bu defa.. İşte ilk komut geldi ; “Kesin ihraç !”  Ve işte ilk aleni kınama da benden.. Arkası gelecek bunların, her kes dokunacak sana, o kadar ki, seni kınamaya hakkı olmayanlar bile “fırsat” deyip ucundan bucağından sana dokunmanın yarışına girecekler.. Dokunulmadık yerin kalmayacak, çevren de zarar görecek bundan.. Hiç unutma, sadece “hukuki dokunulmazlık” kazanırsın vekil olursan..
Şimdiye kadar adın her geçtikçe “ama..” diye başlayarak, o ilk “güncelleme”lerin yapıldığı süreçte “Ben Türkeş’in buradaki temsilcisiyim, benim her sözümü Türkeş’in sözü bilin” diyen Osman Ceylan’a nasıl dikilmiş olduğunu yazdım söyledim konuşulan kusurlarının kabahatlerinin yanında.. İl Başkanı olarak ilk seçimin öncesinde bana ve arkadaşlarıma çalışabilmemiz için eski makam odamı tahsis ettiğini söyledim iyi duygularının vesikası olarak.. Şimdi bunlar sana mazeret olur mu ? Daha niyetin ortaya çıkınca bende mazeret olmuyorsa kimde olur ?..
Az buçuk bir saygı hakkın vardıysa onu da çöpe attın.. Senin yüzünden ve senin gibilerin yüzünden aslında nikâhsız ilişkiler yaşamamış olanlar dahi hedef tahtasına kondu, onlar uzayıp gidecek polemiklerin şu kritik seçimin öncesinde, partiye -ve haliyle ülkenin geleceğine- zarar verme ihtimalini dikkate alarak istifa ettiler.. Sen sekiz sene bu harekete 15 milyonluk İstanbul’da İl Başkanlığı yaptın, şu kadar da dünyalık yaptın, gittiğin yerlerde sandalye verdiler, baş köşeye oturttular, kurumla, çalımla, üç beş tane korumayla, hizmetkârınla gezdin her yerde.. Hiç mi vefa duygun yok ?!.. Sana -hiç de hak etmediğin halde- bunları yaşatan bu harekete, “BİR ZARAR GELMESİN” diye, ilk senin istifayı çakman, ilk özürü senin dilemen gerekirken, herkesten, hepsinden daha çok belki de sen nemalanmışken, HİÇ Mİ VEFAN YOK ??!!..
TÜH SANA İHSAN !.. TÜH SANA !..
www.ucuncuyol.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.