Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Silahlanın !

0 14.257

21 Ekim 2007

Artık mızrak çuvala sığmıyor..
Bizim yıllar önce dile getirdiklerimizi artık tirajlı gazetelerin çok okunan yazarlarından kalemini satmayanlar da yazmaya başladı.
Artık Emin Çölaşan da Yılmaz Özdil de başka bazıları da, kâh örtülü kâh açık, ABD’nin ve AB’nin dost olmadığını, yaptıkları planların ve ülkemizdeki işbirlikçilerine yaptırdıklarının “SÖMÜRGE AMAÇLI” olduğunu yazar oldular.
Artık TV’lere davet edilen Emekli Generallerin hepsi örtülü bir savaşın, kirli bir savaşın yaşanmakta olduğunu, ”BOP”un ABD’nin bölge haritalarını değiştirme projesi olduğunu, Türkiye’nin bu coğrafyada “hedef ülke” olduğunu, PKK’nın bu işler için üretilmiş bir maşa olduğunu söyler oldular.
Görevde olan generallerimiz de artık bu sözlerle örtüşen açıklamalar yapıyorlar.
ABD’nin dost değil düşman olduğunu, BOP’un bölgedeki haritaları değiştirme projesi olduğunu, Türkiye’nin “hedef ülke” olduğunu, PKK’nın bu işin taşeronu olduğunu çok net olarak ifade eden yazılarımızdan biri  “Ya herşeyi vereceğiz, Ya uğruna öleceğiz”  16/3/2004 tarihli, bir diğeri “Yolun sonunda öleceksek..”  31/1/2005 tarihli..
Cemil Çiçek’in “Sözün Bittiği Yer”de olduğumuzu daha yeni fark edip telafuz ettiği tarihten tam dokuz ay önce 19/1/2007’de “Savaş Başladı” başlıklı yazımızı yazdık.  Orada dedik ki;
Kaçınılmaz son !.. 
ABD askerleri ile sınırın öte yanında  bir savaşın başlaması kaçınılmazdı !

“Çuval” vakası ile başlayan gerilim dolaylı öldürmelere taşınmış durumdadır..

İlki Türk işçilerini taşıyan uçağın düşürülmesidir !.. İkincisi Türkmen karakoluna düzenlenen bombalı saldırı!.. Bunlar ABD’nin savaşı başlattığının ifadesidir..

Karşılık bulmaz ise bizi Karadeniz’e kadar sürerler..

Gafiller ve hainler dışında herkes artık bu savaşın varlığında hemfikir.. Şimdi konuşulanlar ise ne yapılması gerektiğine ilişkin..
İşte bu çerçevede..
Daha önce tespit ettiklerimizi, öngördüklerimizi, yıllar ve aylar geçtikten sonra satılmamış yazarlardan ve Emekli Generallerden duyup dinlediğinizde olduğu gibi geç kalmamanız için  uyarıyorum..
Silahlanın !
Bu savaşı biz istemedik.. Olsun da istemezdik.. Ama var..
Birilerinin topraklarımızın zenginliklerinde gözü var. Onlar “Fırat-Dicle” havzasından “arz-ı mevud” (vadedilmiş topraklar) diye söz ediyorlar.
Biz bunları görmezden geldikçe onlar mevzi kazandılar, biz geride kaldık.
Yine geride kalmamak için silahlanmalıyız !
Savaşı çok sevdiğimiz için değil, ama biz hiç istemesek de kaçınamayacağımız için !
Silahımız olsun.. Lazım olmazsa kullanmayalım. Ama lazım olduğunda kendimizi koruyacağımız silahımız yoksa, bu tedbirsizliğimiz son pişmanlığımız olur, unutmayın!
“Kurtlar Vadisi” TV dizisinin “Zafer bey” mizanseninde ünlü komutan Muzaffer Tekin’e atıf yapılarak gerçek hayatta da birilerinin böyle zor zamanlara hazırlık yaptığını işaret ediyorlar. Umarız öyledir. Dahası böyle zor zamanlarda görevde olan komutanların da gönüllü birlikleri silah altına alacağından, halkı gerektiğince silahlandıracağından umut ve beklentimiz vardır.
Umarız ve dileriz ki sömürgeciler bu coğrafyada planlarını yürütmeye yetecek kadar işbirlikçiler bulamazlar.
Umarız ve dileriz ki yeniden bir “Kurtuluş Savaşı” vermek zorunda kalmayız
Ama tedbirden zarar gelmez..
www.ucuncuyol.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.