Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Ortak Akıl.. / Çözüm Budur !

0 13.739

14 Mart 2012

ORTAK AKIL..
“Odunum da odunum..”
Aylardır burada çok basit bir doğruyu evirip çevirip yazmaktayım.
Sen Ülkücüsün ( benim buna bir itirazım yok) ben de Ülkücüyüm, “o” ve diğer “onlar” da ülkücüler..
Senin liderin Bahçeli ( sen böyle söylüyorsun diye, yoksa Ülkücü Hareket’in tek doğal ve değişmez lideri Türkeş’tir ) bir diğer Ülkücü arkadaşa göre Bahçeli -bırak lider olmayı- MHP’ye Genel Başkan olmayı bile hak etmiyor, onun gönlünde başka bir aday var.. Yine bir başka Ülkücünün bir başka adaya, yine bir başkasının daha başka bir isme eğilimi var genel başkanlık konunda..
(Sokaktan 100 tane Ülkücü toplasak, sorsak yarıdan çok fazlası Bahçeli’yi istemiyor..
Bahçeli’ye itiraz edenlerden 100 kişiyi alsak, kendi aday eğilimlerine göre ayırsak, aday başına ortalama 10-15 kişi düşer.. Bahçeli yine aradan sıyrılır..)
Ben diyorum ki;
Senin bir eğilimin, tercihin, önceliğin olması hakkındır..
Onun da – ve diğer onların da- ayrı birer tercihleri, eğilimleri, öncelikleri olması haklarıdır..
Keza benim de.. Ben de bir oyum olursa onu kendi eğilimim istikametinde kullanacağım elbet..
Bu durumda, daha ilçelerden başlayarak,
SENİN, BENİM, ONUN -VE DİĞER ONLARIN-, HEPİMİZİN ÜYE OLARAK, SEÇİCİ OLARAK, KENDİ “DÜZGÜN”, “İDEALİST” İLÇE BAŞKAN ADAYIMIZI VE ONUN LİSTESİNDEKİ “İL DELEGELERİ”Nİ SEÇMEMİZ, DEVAMINDA O “DÜZGÜN ve İDEALİST” İL DELEGELERİNİN KENDİLERİ GİBİ “DÜZGÜN ve İDEALİST” İL YÖNETİMİNİ VE GENEL MERKEZ DELEGELERİNİ SEÇMESİ,
NETİCE OLARAK “DÜZGÜN ve İDEALİST” GENEL MERKEZ DELEGELERİNİN DE “DÜZGÜN ve İDEALİST” GENEL BAŞKANI SEÇMESİ, EN İDEAL ÇÖZÜMDÜR !
Ve bana göre – Bahçeli’ye hak vaki olması dışında- görünen “tek çözüm”dür..
Öyleyse;
Bahçeli “tu kaka” / Bahçeliye “tu kaka” diyenler asıl “tu kaka” kısır çekişmesini aşmalıyız..
Hepimiz üye olmalıyız, seçici olmalıyız.. Herkesin de aday olabileceği zeminlerde “ÜLKÜCÜ İRADE” tecelli etmeli..
Hepimiz BU BASİT DOĞRUYU kabullenmeli, ve bunu yazıp bunu söylemeliyiz..
—————————————————————————————
ÇÖZÜM BUDUR !
Siyasi partiler kanunu kongrelerin şeklini yapısını genel hükümler ile belirlemiş, detaylarını ilgili partinin tüzük hükümlerine bırakmış.. Yani kapının anahtarını hırsıza teslim etmiş. Hakkı çalan, gaspeden, hırsızlayan, zaten suyun başında olan yönetim. Kendini seçtirecek kadar ısmarlama delegesi olan yönetim aynı zamanda tüzük hükümlerini de kendine göre düzenleyecek parmak sayısına sahiptir çünkü..
( Biz zaten bu sebeple Ahmet gitsin yerine Mehmet gelsin demiyoruz, bu kendi seçtiklerine kendini seçtiren düzen bozulsun, yerine bütün emek ve hak sahiplerinin, bütün Ülkücülerin ORTAK İRADESİ hakim olabilsin diyoruz.. Daha İslamcısı, daha Türkçüsü, daha toplumcusu.. Hepsi.. Ülkücünün ortak iradesi ne ise o.. Kimi seçerse o.. Herkes üye olsun, seçici olsun, Bahçeli dahil herkes de aday olabilsin.. Kim iyi ise o seçilsin..)
Bahçeli buna izin vermez, geçit vermez diyorlar..
Bunun da yolunu hep söyledim, farklı örnekledim.. Birini hatırlatayım, Fener Beşiktaş maçında kapıları kırıp stada giren fenerliler 50 kişi, 100 kişi olsalardı polis onları püskürtür, stada sokmaz, hatta içlerinden bir kısmını yakalar, tutuklatır, kırdıkları kapının parasını bile ödemek zorunda bırakırdı. Ama stada giren fenerliler 1.000 kişi olunca polis onları seyretmek zorunda kaldı.. İşte 10 yıldır artarak, büyüyerek yeterli kıvama ulaşmış olan bu “haksızlıklara itiraz” dalgasını bir idrak ile doğru adrese yönlendirebilirsek Ülkücüler olarak, “ÜYELİK BİLİNCİ”ne dönüştürebilirsek.. Ülkenin her yanında, partisine oy veren, oy toplayan, çok zaman çok daha fazlasını yapan ülkücüler, “oy verdiğim partime üye olmak istiyorum” diye kapılara dayansalar, örnekteki gibi, “100 kişi değil 1.000 kişi” olsalar, o kapılar onlara açılmak zorunda kalacaktır.. Kendinden önceki ilçe başkanlarının, yönetim kurulu üyelerinin, geçmişte önünde ceket iliklediği bu öncülerinin, büyüklerinin, üyelik hakkını vermemek için görevdeki ilçe başkanlarının hiçbir makul cevabı, gerekçesi olamaz, olamayacak.. Bahçeli bu zulmünü uygulatacağı yeterli sayıda ilçe başkanı bulamayacak, yalnızlaşacak..
Evet çözüm budur.. Bahçeli’ye “hak vaki olması” dışında tek çözüm budur hatta..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.