Led Ampul İncelemesi – SilverLed

Led Ampul İncelemesi – SilverLed

LED AMPULÜN TARİHÇESİ

Led aydınlatma sistemi yeni yüz yılın şüphesiz en önemli aydınlatma sistemi olmayı şimdiden garantilemiş durumda. Bu nedenle tüm dünyadan yatırımcıların bu alana olan ilgisi artmaya devam ediyor. Ülkemiz de led ampul dünyasını yakından takip eden ve değişimi anlık olarak takip eden ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle enerji fiyatlarının yüksek olması her geçen gün tüketiciyi daha tasarruflu ve avantajlı koşullar altında yaşama mecbur kılıyor. Hem ekonomik hem de çevreyi koruma adına led ampullerin sağladığı yararın altını çizmek son derece büyük önem taşıyor.

Led Ampulün İlk Ortaya Çıkışı

Led ampul dünyasına ve bu dünyanın geçmişine yönelik yolculuk yaptığımızda takvimler ilk olarak 1920 yılını gösteriyor. Çünkü bu tarihte ilk kez Oleg Vladimirovich Losec tarafından diyotların aydınlatma belirtileri gösterdiği keşfedilmiştir. Fakat talihsiz bir döneme denk gelen bilim insanı ikinci dünya savaşı ile birlikte yaşamını yitirmiş ve Led ampul gelişimi kısa süre de olsa sekteye uğramıştır.

Ardından 1961 yılında yaşanan gelişmeler Gary Pittman’a bağlı olarak hız kazanmıştır. Bu tarihte Galyum ve arsenik kullanan bilim insanı kızıl ötesi led aydınlatmayı hayata geçirmeyi başarmıştır. Fakat ilk ve gerçek led aydınlatma deneyimi için tarihin 1962 yılını göstermesi gerekmiştir. Bu tarihte Nick Holonyak gözle görülebilir ilk led aydınlatma lambasını icat etmeyi başarmıştır.

1995 yılına kadar devam eden çalışmalarda pek çok farklı adım atılsa da endüstriyel anlamda ilk led ampul bu tarihte icat edilmiştir. Alberto Barbieri 1995 yılında ilk beyaz aydınlatma led ampulünü yakmayı başarmıştır.

Led Ampulün Günümüzde Yeri

Aydınlatma ve enerjinin her geçen gün pahalı olması ve her geçen gün artan tüketimi karşılayabilmek oldukça zorlu bir süreç. Bu süreçte ayakta kalıp çalışmaları doğru bir şekilde yönlendirebilmek için tasarruf sağlayan ve enerji kalitesi sunan yeni aydınlatma sistemlerine geçiş yapmak büyük önem taşıyor. Led aydınlatma bu yönü ile bakıldığında akla ilk gelen ve gelmesi gereken ürün oluyor. Sağladığı avantajlara geçmeden önce altı çizilmesi gerekilen en büyük detay şüphesiz led ampullerin kalite sorunları ile içinde bulunduğumuz dönemde başa çıkmak zorunda olduğu.

Led Ampul Avantajları

  • Isı sorunu yaşamayan bir aydınlatma sistemidir. Bu nedenle artan voltaj durumlarında dahi yangına neden olmayacak sadece led ampul çalışmaz hale gelecektir.
  • Ucuz ve dayanıklıdır. Bu sayede hem her tip tüketici tarafından satın alınabilir hem de dayanıklı olması nedeni ile uzun süre kullanılabilir.
  • 50 bin saati aşan kullanım ömrüne sahip olan orta kaliteli modeller olduğu düşünüldüğünde ileri seviye kalite de ampullerin yaklaşık 70 bin saat dayandığı tespit edilmiştir.
  • Kolay monte edilir. İstediğiniz her ortamda kullanmanız mümkündür.
  • Dekoratif açıdan şekillendirilebilir modeller çoktan piyasa da yerini almıştır. Bu nedenle evinizin koşullarına uygun olan modeli kısa süre de bulabilirsiniz.

En Kaliteli Modelleri Nereden Bulabilirsiniz

Her üründe olduğu gibi led ampul ürünlerinde de ne yazık ki taklit ve kalitesiz ürünler ile karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle en doğru ürünü bulabilmek için özel bir çalışma yürütmek ve güvenilir bir adres bulmak doğru olacaktır. https://www.silverled.net/magaza Adresi bu alanda oldukça başarılı bir proje olarak öne çıkmaktadır. Zira mağaza da başta led aydınlatma sistemleri olmak üzere aydınlatma ve elektriğe dair aradığınız her şey bir arada yer almaktadır. Üstelik son derece uygun koşullar ve güvenli kargo ayrıcalığı ile de evinize kadar teslim edilmektedir. Eğer aydınlatma sistemlerinizde kalite ve ekonomiyi seçecekseniz https://www.silverled.net/urun-kategori/led-ampul-urunleri mağaza da yer alan ürünler fazlası ile işinize yarayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ