Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Kahraman Denktaş Seninleyiz !

0 13.873

14 Ocak 2013

Metin ARICI’nın hassasiyeti uyardı bizi..
DENKTAŞ’ı Birleşmiş Milletler görüşmelerine vali yardımcılarından biri ile uğurluyorlardı Yeşilköy’den..
Sizin itibar etmediğinize gönderdiğiniz yerdekiler itibar eder mi ?

Halef  selef  Özal ile Demirel (Muhtemelen ABD baskısı ile) DENKTAŞ’ın başını yiyeceklerdi onu itibarsızlaştırarak..

Eminönü MÇP idik o zaman..
Bir kampanya planladık;
2.000 tane A4, 1000 tane  A3 bastırdık, “KAHRAMAN DENKTAŞ SENİNLEYİZ !” yazan… İmza yerinde de “Türk Milleti” yazıyordu..
Vatanperver kâğıt tüccarı Zihni abiden kâğıtlarını parasız almış, kadirşinas  Ülküdaşımız Turan UÇAN’a parasız bastırmıştık..

Oto yıkama yerlerinde, Otoparklarda araçların arka camlarına yapıştırıyorduk içeriden, bantlarla..  Kemal ÇAPRAZ  Türkiye gazetesinde ön sayfada resimli haber yapmıştı bu yapıştırma işlemini..
Ortadoğu’da haber yapmıştık..
Bir bildiri  yazmıştık, DENKTAŞ’ı ve davasını anlatan, sahiplenen, gazetelerin haber merkezlerine ve köşe yazarlarına ulaştırdık faks ile. (o zaman internet ve  e-posta yoktu)
Haber yapmayacaklarını biliyorduk ama gündemlerine sokalım, kampanyadan haberleri olsun, bir ilgi oluşturalım diye..

Taksi duraklarında dağıttık A4’leri, onlar trafikte çok geziyor diye.. Minibüsleri durdurup  A3’leri  arka camlarına yapıştırıyorduk..
Her gün eve giderken, trafikte yanımdan geçen, yanından geçtiğim araçların arka camlarındaki bu afişleri sayıyordum, artıyordu giderek.. Öğrendim ki fotokopilerle çoğaltıyorlarmış taksi duraklarında, isteyenlere veriyorlarmış..

Bir iki gazteye de haber yapabilince ve trafikteki bu salgını görünce, köşe yazarları da kayıtsız kalamadı bu kamuoyu gündemine, arşivlemiştim, 7 tanesi “Kahraman Denktaş” ifadesini kullanarak yazmıştı, 20’den fazla köşe yazısında konu olmuştu..

Bez afişler yaptırmıştık.. Eminönü’nde şehre giriş ve çıkışlarda sabah ve akşam saatlerinde trafiğin sıkıştığı yerlerde zamanla  zilliyetimize geçen askı yerlerinde asmıştık. Hepsini yakındaki bir esnafa emanet ederdik bu bez afişlerin, kamyon geçer ipini koparırsa mesela  hemen telefon açar haber verirlerdi, gider onarır yada gerekli ise yenisi ile değiştirirdik.

Dalga dalga büyüse de bu kampanya bizi kesmemişti.. TRT1, TRT2 ve “Star1” özel TV vardı o zaman, (Ahmet Özal’ın sahibi olduğu söyleniyordu) TRT2’de birini bulmuştuk  camiadan, Hayrettin NUHOĞLU aracı olmuştu, arkadaş ”hiçbir şeye bulaşmayarak ancak kendimizi muhafaza ediyoruz” diye haber göndermişti.. “Hiçbir şeye bulaşmayacaksa kendini orada muhafaza etmesinin ne anlamı var ?” demiştim..

Sonra bir gün, Beşiktaş-Göteborg maçı idi yanlış hatırlamıyorsam, milli maç gibi, bütün Türkiye seyrediyor, Star1 veriyor, tek kamera tribün ortasından çekiyor, topla birlikte bir sağa bir sola gidip geliyor, tam karşı tribün önünde 2 metre yükseklik 20 metre genişlikte bir bez afiş, “KAHRAMAN DENKTAŞ SENİNLEYİZ ! – Türk Milleti” yazıyor..
Maç boyunca kamera sağa giderken gösteriyor top dönüp öbür kaleye giderken bir daha gösteriyor.. Müthişti..
Telefonlar gelmeye başladı. “Ağabey bu ne cin  fikir, tebrik ederiz”, “Alicim ne adar iyi düşünmüşsün tebrikler” diyen.. Oysa ben yapmamıştım bunu.. Ama kampanyanın mimarı olduğum için benden biliniyordu..
Avukat Ömer PULATOĞLU ağabeyden öğrendim, (kendisi Eminönü MHP’nin MÇP zamanından beri saygın vazgeçilmezlerindendir, enteresan kişiliği ve “geniş açı” bakışı ile), Şuayıp BOZFAKIOĞLU isimli eski kuşak bir ağabeyin projesi imiş..
Televizyon mu ? Al sana televizyon.. Hem de bütün Türkiye’nin pür dikkat izlediği bir sırada, 90 dakika boyunca.. Parayla yapsan servet yetmez..

Halâ benden bilenler vardır bu eylemi..    Arslan Bulut yazmış geçen yıl dönümü yazısında mesela..
(“Ya Sev Ya Terket !”i de  Basın Propaganda İl Başkan Yrd. olarak Türkiye’ye tanıttığım için benden bilirler ama Sarıyer teşkilatının üretimidir mesela..)

Ama bu kampanya da, buna muadil, bundan değerli diğer bir çok kampanya da EMİNÖNÜ MHP’nin bir saatin dişlileri gibi birbirini tamamlayan mensuplarının KOLLEKTİF çabasının ürünüdür..,
Hepsini selamlıyorum..

Kampanya maksadına ulaşıp gerekli kamuoyu desteği sağlandığında “DENKTAŞ’ın başını yemek” projesi rafa kalktı.. Dentaş Türk Milleti’nin gönlünde hak ettiği yere oturdu..
Yeni bir bildiri yazdık, bez afişleri yeniledik, bu defa imza yerinde “Türk Milleti adına – Eminönü MÇP” yazıyordu..
Kampanyanın sahibini de takdim etmiş olduk  Türk Milletine..

Denktaş’ın başını Özal/Demirel ikilisine yedirmediğimiz bu projeye katkı yapan herkesi ve Eminönü MHP’nin şanlı mazisinde yer ve pay sahibi olan tüm arkadaşlarımı, bu vesileyle,  haseten selamlıyorum..

Hepsinden ve herkesten çok,
BİR “İDEAL ASKERİ” OLAN,
EMSALSİZ BİR DİRENİŞ ÖYKÜSÜNÜN KAHRAMANI OLAN
“KAHRAMAN DENKTAŞ”I SELAMLIYORUM..

Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin !

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.