Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Hırant’ı “Ben Öldürmezdim” Diyemiyorum ..

1 14.874

22 Ocak 2007

Sivil hayatta, barış ortamında, kendi hayatını yaşarken, birinin ölümüne sebep olmak, hele bunu planlayarak yapabilmek insanlık dışıdır, caniliktir, vahşettir..

Ama bir cephe savaşında, vatan ve bayrak gibi kutsal değerleri sahiplenirken öldürmek “vaka-i adiye” dendir, olağandır, anlaşılırdır.

Dahası, riskleri boyutunda da takdir hak eder.

Kumkapıda komşum olan, bazıları arkadaşım olan, -daha şahsileştireyim; alışverişimi yaptığım nalbur olan- Ermenilerle hiç rahatsızlık duymadan yıllarca komşuluk, arkadaşlık ve alışveriş yaptım.

Semtteki 4 nalburun içinde Karakaş’ı seçerken, kopan düğmemi diktirmeye terzi Noyan’a giderken 30 yıllık tanışıklığın getirdiği rahatlığı hissederim.

Bundan sonra da böyle olacak.

AKLINDA KÖTÜLÜK OLMAYANLARLA HİÇ ZORUMUZ YOK !

OLMADI, OLMAZ !..

Ama..

Nihai hedefi Anadolu’nun Kuzeydoğusunda Ermenistan, Güneydoğusunda Kürdistan kurmak olan “PROJE”nin  “sivil-asker”  bütün mensupları Türk Milleti’nin  DÜŞMANIDIR !

Benim de düşmanımdır !..

Ben istediğim için değil !..

Onlar istediği için bu düşmanlık var !

Saldıran onlar !..

Aşağılayan, taciz eden, hakaret eden onlar !..

Hırant Ermeni olduğu için öldürülmedi..

Haklı olacağı tartışılan talep ve beklentileri için de öldürülmedi..

Türk vatanında çıkardığı Türkçe gazetede “zehirli Türk kanı”ndan, “asil Ermeni kanı”ndan söz edecek kadar küstahlaştığı için..

Onu gaza getiren, bu küstahlığının cüretini veren Emperyalist Batı Devletleri’nin ona ÖDÜL vererek onu SEMBOL haline getirdiği için öldürüldü !

Hırant’a sıkılan kurşun TÜRK VATANI ÜZERİNDE HESABI OLAN “Sömürgeci Batı Devletleri”ne  sıkılmıştır !

Onların “kayığına binenler”, “ödül”lerine ve alkışlarına tav olanlar için şimdi DÜŞÜNMEK ZAMANIDIR !

Bu memleket o kadar da sahipsiz değil !

……………………..

Şimdi bazılarımız bu öldürme olayının Ermeni Diasporası tarafından kullanılacağını, Amerikan Kongresinden “sözde soykırım tasarısı”nın artık daha çok geçme şansının olabileceğini, Avrupa devletlerindeki “Türk karşıtlığı”nın artacağı ve AB’ye girişimizin daha da zorlaşacağını söyleyebilirler !

Peki bu o kadar kötü mü ?!

Zaten dost olmayan, topraklarımız ve zenginliklerimiz üzerinde -hem de tarihe dayalı- hesapları olan ülkelerin ve ulusların, birileri tarafından halâ  “dost” diye yutturulmaya çalışılmasını artık imkansız kılacak bu sonuçlar için gerçekten üzülmeli miyiz ?!..

www.ucuncuyol.com

1 yorum
  1. Habil Demir diyor

    dogru yazmissiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.