Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Eminönü Dayanışma Platformu: Bülten – 2

0 13.733

26 Aralık 2010

YOL HARİTAMIZ BELİRLENİYOR..
İkinci toplantımızda, ilkinde dile getirilen fikirler yeni katılımcılarla tekrarlanmış, istişare edilmiş ve olgunlaşmaya başlamıştır.

Yol haritamızda belirginleşen başlıca unsurlar aşağıda takdim edilmektedir ;
Öncelikle bu platformun amaç ve hedeflerinin katılımcıların önerileri ile tartışılarak ve ortak akıl ile belirleneceğinde mutabık kalınmıştır.
Şimdilik ortak kanaat; ülkemizin bir kırılma noktasına doğru hızla sürüklendiği, dış güçler ve işbirlikçileri tarafından dayatılan uygulamaların bir bölünmenin ön hazırlıkları olduğu, “Sevr”in BOP projesi ile yeniden uygulamaya konduğunun işaretlerini vermekte olduğu şeklindedir. Böyle bir aşamada “Milli Direniş” in temsil adresi olan “Ülkücü Hareket” ve onun siyasi temsil organı olan MHP sömürgecilerin ve işbirlikçilerinin tabii olarak boy hedefi olmuştur.
Düşmanın istediği bu ise ülkücülere düşen de bu ortamda heyecanlarımızı törpüleyen bütün yanlış uygulama ve söylemlerin sorgulanması tavrını buzluğa atıp bu günde heyecanlarımızı yeniden canlandıracak adımlar atmak bu istikametteki her faaliyet ve oluşuma katkı sağlamaktır.
İşte bu bilinç ile birinci bültende konu ettiğimiz şekilde Eminönü olarak yine bir başlangıç yapmış bulunmaktayız. Şimdi sıra bu “çoban ateşi”ni gürleştirmek, yeni çoban ateşlerinin yakılmasına sebep olabilecek kadar izleyenleri imrendirmek üzere bu zeminin gelişmesine katkılar sağlamaktır.
Umuyoruz ki başka ilçelerde de heyecanları törpülenmiş arkadaşlarımızın bu tarihi dönemeçte, bir seçimin de arifesinde, körelmiş hislerini bileyecek, küllenmiş ateşlerini canlandıracak benzer zeminler oluşturulacaktır.Teşkilatın da bu istikamette yeni bazı adımlar atacağını umut ediyoruz, ki zaten bir örneğini Fatih İlçe Başkanlığımız uygulamaya koymuştur. Giderek daha iyi örneklere ve adımlara da şahit oluruz inşallah.
Bu büyüme gelişme süreci için tespit edilen adımların başında, İlçe Başkanlarımızdan Selami BOZANOĞLU öncülüğünde görev yapacak sekreterya ekibinin bir İLETİŞİM BİLGİ DEPOSU oluşturması kararlaştırılmıştır.
Öncelikle şimdiye kadar katılmış olan arkadaşlarımızın katkısı ile, bu zemine davet edilmesi gereken bütün isimler ve var olan telefon bilgileri kayıt altına alınacaktır.
Bundan sonra yapılacak olan toplantılarda, katılımcılara, doldurulmak üzere iletişim bilgilerini, mesleki faaliyetlerini, kan guruplarını içeren bir bilgi formu takdim edilecek, isteyenlerin ilgili sütunlardan istediği kadarını dolduracağı bu formlardaki bilgiler, platform üyeleri arasında DİYALOG ve DAYANIŞMA sağlamak ve iletişim amaçlı kullanılacaktır.
Yine bir ön karar ile, üslubu daha sonra tartışılarak belirlenmek üzere, eski İlçe ve İl Yöneticilerimizden Ahmet CAN himayesinde oluşturulacak, sevk ve idaresi yapılacak olan bir fon kapsamında bu zeminin katılımcılarından isteyenlerin istedikleri miktarlardaki parasal desteği ile Platformun giderleri finanse edilecektir.
Ve yine, camia mensuplarının ürün ve hizmet alımlarında, iş bulma ve istihdam etme konularında dayanışma içinde olmamız fikri önemsenerek benimsenmiştir, ilerideki toplantılarımızda vurgulanarak devamlılığı ve uygulaması sağlanacaktır.
Bu yeni başlangıcın umulan kadar büyüyüp ülkemize ve milletimize hayırlı olması dileğiyle..
Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin !
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.