Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Çözümün Reçetesi

0 13.482

10 Mart 2012

ÇÖZÜMÜN REÇETESİ;
Her ilçede MÇP’den bu yana yönetimlerde görev yapmış ortalama 500 kişi vardır.
İçlerinden birileri öncülük yapsın, eski yöneticileri çaylı çörekli toplantılarda bir araya getirsin, NEDEN ÜYE OLUNMASI GEREKTİĞİNİ ANLATSIN..
Sonrasında bu 500 kişinin yarısı üye olsa, 250 kişi, mevcut İlçe Başkanı’na gitse, “biz  oy verdiğimiz, her seçimde komşudan akrabadan oy topladığımız, -ve geçmişte yöneticilik yaptığımız- partimize ÜYE OLMAK İSTİYORUZ” desinler.. O İlçe Başkanı’nın ne gerekçesi olabilir, dün karşılarında ceket iliklediği, kendinden önce başkanlık ve yöneticilik yapmış bu ağabeylerine ne diyebilir onları üye yapmamak için ?
Bu sorunun makul bir cevabı yoktur..
Bu talep netice alır..  Almazsa, gerek hasıl olursa baskı yapılır, İlçe Başkanının bu tavrı teşhir edilir, ilçedeki Ülkücü esnafa, bürokrata anlatılır bu zulüm.. İlçe Başkanı yalnız bırakılır camiada.. Esnaf selamını almaz, bürokrat getirdiği işleri yapmaz, ilgilenmez..  Anlar ki zulümle iktidar olunmaz.. Mecbur kalır üye yapmaya..
Ve.. 250 kişi üye olursa, mevcut başkanın seçim garantisi ortadan kalkar..
Çünkü 400 delege, 17 yönetim tabii delege oy kullanma hakkına sahip ise yarısı 209 oy seçilmeyi garanti yapar, 250 üye işte bu çarkı bozar.
O ZAMAN MAHALLELERDEN DELEGE SEÇMEYE, BUNUN İÇİN HERKESİ ÜYE YAPMAYA MECBUR KALIRLAR !..
O ZAMAN BU “KENDİ SEÇTİKLERİNE KENDİNİ SEÇTİREN DÜZEN” BOZULUR..
O ZAMAN ORTAK AKIL İLE YÖNETMEK  MÜMKÜN OLUR..
ÇÖZÜM BUDUR..
EN KOLAY OLAN,  EN SAĞLIKLI OLAN ÇÖZÜM BUDUR..
Bu kongre değilse bir sonrakine..
Yeterli imzayı toplayıp bir yıl sonra olağanüstü kongre de olabilir.. Olmadı 2. yıl sonunda olağan kongrenin tehir edilmeden yapılması için baskı oluşturulur.. En kötüsü azami süre ( 3 yıl ) sonunda yapılacak kongreden sonuç alınır..
Bu günden, hız kesmeden ÜYELİK BİLİNCİ işlenir, yaygınlaştırılırsa  İDRAK sağlanır..
Kimseyi kırıp dökmeyen, ayrışmalara kamplaşmalara zemin hazırlamayan çözüm budur..
Bu kongre sürecinde dahi bu söylemler Bahçeli karşısındaki adayları “Ortak Akıl İle Yönetmek” taahhüdüne zorlar.. Kendi yönetimlerinde kongreler sürecinde üyelik ve adaylık kapılarının açık olacağı taahhüdüne zorlar..
Haydi Ülkücüler.. İdeal olan bu çözüm için üyelik bilincini ve idraki artırmaya devam !
www.ucuncuyol.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.