Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Ben Artık Paşa Değilim

0 14.191

Gülsev Eyüboğlu İRHAN

GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA DİNLEYELİM!

” – Kendi kendimizi aldatmayalım, inkılap arifesindeyiz! Kat’i kararınızı veriniz ve kendinize bir lider seçiniz. Muvaffakiyet için tek şey elzemdir. Harekâtı idare etmek için ve Zafere erişmek için başınıza birini getiriniz. Eğer beni seçerseniz akıbet ne olursa olsun benim kaderime iştirak edersiniz! BEN ARTIK PAŞA DEĞİLİM sadece yalnız bir millet ferdiyim. Yarın belki de ASİ (eşkıya-çete) ve Kanun harici ilan edileceğim. Eğer beni seçerseniz tek bir şartım vardır. Sizin Askeri bir Komutanınız gibi emirlerime körü körüne itaat edeceksiniz!”

” – Artık dört yol ağzına geldik. Eğer mücadelemize devam edeceksek, asla kendimizden başka kimseye güvenmeyeceğiz. Saltanat Hükümeti aleyhimizde yürüyecektir! Saltanat Hükümetinin aleyhimize yürümesi ise dâhilde harbe (iç savaş) müncer olabilir. Bundan dolayı her türlü tehlikeyi göze almaya ve kendimizi feda etmeye mecburuz! Bunun için hepinizden kesin karar vermenizi istiyorum. Vereceğiniz bu karardan sonra artık arkaya bakmayacağız ve asla ah ve vah etmeyeceğiz.”

” – Artık Türkiye ölüm tehdidi altındadır. Hükümet icraatında serbest değildir.”

” – Eski İmparatorluğun TÜRK memleketleri bölünmez bir bütün teşkil eder! TÜRK Milleti bu çerçeve dâhilinde ancak bir bütün olarak inkişafını temin edecek bir sulhu kabul edebilir. Bu hakkını elinden almak isteyen her kim olursa olsun onlara karşı ilelebet karşı koyacaktır.”

” – Ecnebilere, bizi daha iyi öğrenmelerini öğreteceğiz!! Onları, bizimle müsavi kimseler gibi konuşmaya mecbur edeceğiz! Onların önünde hiç bir zaman başımızı eğmeyeceğiz! Son ferdimiz kalıncaya kadar onlara karşı koyacağız ve onların O MELUN MEDENİYETLERİ başlarında parçalanıncaya kadar onlara mukavemet edeceğiz !!”

” – TÜRK MİLLETİ SAĞ KALDIKCA EZADAN VE CEZADAN KORKMAZ VE BAŞARISIZLIK TANIMAZ! ÇÜNKÜ BAŞARISIZLIK ÖLÜMDÜR VE BÜYÜK TÜRK MİLLETİ ASLA ÖLÜMÜ KABUL ETMEZ.”

” – Çıkışı olan tek kurtuluş yolu, bir Kuvvai Milliye Hareketi yaratmaktır! Orduyla millet el ele vermeli beraber hareket etmelidir. Askerin terhisi derhal durdurulmalıdır! Hiç bir silah, cephane ya da teçhizat düşmana teslim edilmemelidir! Genç ve yetenekli Komutanlar, birliklerinin başında tutulmalı ve Anadolu’ya gönderilmelidir. Kuvvai Milliye’den yana Devlet adamları görevlerinde bırakılmalı ve vilayetlerde “parti”cilik adına kışkırtılan kardeş kavgasına son verilmelidir. İvedilikle Milletin moral gücü yükseltilmelidir.”

” – TÜRK ATA Yurduna ve TÜRK İSTİKLALİNE saldıranlar kim olursa olsun onlara bütün milletçe silahlı olarak karşı çıkmak ve onlarla savaşmak gerekir.”

” – TÜRK’ün onuru, kendine güveni ve yetenekleri çok yüksek ve büyüktür! Böyle bir millet tutsak yaşamaktansa yok olsun daha iyidir! Öyleyse “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM…” İŞTE GERÇEK İSTİKLALİ İSTEYENLERİN PAROLASI BU OLACAKTIR.”

İŞTE BUDUR!…

EBEDİ BAŞKOMUTAN (BAŞBUĞ) GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ASİL TÜRK MİLLETİNİN RUHUDUR.. KAHRAMAN TÜRK ORDULARININ EBEDİ BAŞKOMUTANIDIR!! BİNLERCE YILLIK TARİHİYLE BU DÜNYAYA ÇELİK PENÇELERİYLE ZAFERLERİNİ KAZIYAN ŞANLI TÜRK ORDULARI, EMİRLERİ, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ ADINA EBEDİ BAŞKOMUTANLARI MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TEN ALIRLAR!!!

Şimdilerde bir takım sefiller engerek kafalarını kaldırmışlar çatal dilleriyle tıslayarak Kahraman TÜRK ORDULARINA saldırıyorlar!! Heyhattt tekerrür ettirmeye çalıştığınız tarihin altında ezileceksiniz!!!!

BİLİNE…

“Ordunun temelini oluşturan Subaylar; -Vatan için Ölümü- bilerek göze alan Savaşçılardır, fedakârlar sınıfının en önünde yer alan Şerefli insanlardır. Millet zarar görürse, bunun mesuliyeti Subaylara ait olacaktır.” EBEDİ BAŞKOMUTAN (BAŞBUĞ) GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

NOT: Tarih 6 Aralık 2012 ve artık TÜRK Devleti Türkiye Cumhuriyeti’nin durumu budur. Türkiye Büyük Millet Meclisi sözüm ona Milletvekili olan pkakalıların işgali altındadır, her türlü iftira ve hiyanetlerini çatal dillerinde kin ve nefretle tıslamakta, Genel Başkanları denilen şahıs Türkiye’nin Başbakanını açık açık tehdit etmekte, Meclisin asıl sahipleri TÜRK Milleti’nin onurlu ŞEHİT ANAları Meclise sokulmazken pkakalı leşlerin anacıkları Meclis Koridorlarında oturma eylemleri yapmakta ve üç buçuk soysuza teslim olan diğer Milletvekilleri acz içinde boynu bükük dinlemektedirler.

Bu ne sessizliktir?
Beyler, bayanlar !!
Artık İSTİFA edin Sine-i Millete dönünnn…. DERHAL !..
Yok eğer edemiyorsanız, tutsak alındıysanız?
ÇIKIN AÇIKLAYIN, AÇIKLAYIN ARTIK !!!
Sizde biliyorsunuz ki bu son virajdır…

“EĞER BU MİLLET BU MEMLEKET PARÇALANACAK OLURSA, BU “UMUMİ ŞEREFSİZ”LİĞİN ENKAZI ALTINDA ŞUNUN BUNUN ŞAHSİ ŞEREFİ DE PARÇA PARÇA OLUR !!.”
25 Ekim 1919 Amasya – GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.