Türk Tarihi ve Kültür Araştırmaları

Aha Sana “Adalet” (!)

0 13.601

15 Mart 2012

Sivas katliamında firari canilerin gıyabında savunmalarını yapan 11 avukat şimdi AKP’den “Milletvekili”.. Firardakiler ise kendi evlerinde ölecek kadar göz önünde yaşarlarken BİR TÜRLÜ BULUNAMAMIŞ, dava türlü uydurma gerekçe ile duruşmadan duruşmaya tehir edilmiş;
“Aaa.. O da ne ?..  ‘Zaman aşımı’ nın zamanı gelmiş !?..”
Aslında biz ‘SARI ÖKÜZ’ü  “Referandum”da verdik..
Çiftçinin, işçinin, öğrencinin, emeklinin, toplumun her diliminden birilerinin “ağzına bir parmak bal” çalan kamuflaj maddelerinin yanında Anayasa Mahkemesi’nin ve HSYK’nın YAPISINI DEĞİŞTİREN (onları AKP’nin emrine sokan) iki maddeye de “EVET” derken EVİN KAPISININ ANAHTARINI HIRSIZA TESLİM ETMİŞTİK !
Arkası çorap söküğü..
TSK’da halen resmi görevde olan (muvazzaf) generallerin YARIDAN FAZLASI “çakma” CD’lerdeki “yasal olmayan” deliller ile ‘SİLİVRİ TOPLAMA KAMPI’nda “esir” edildi..
Bu uydurma yargı sürecindeki HUKUKSUZLUĞA İTİRAZ EDEN HAKİMLER AZLEDİLDİ, EMEKLİ EDİLDİ, GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ..
“Fethullah Örgütü”nü araştıran ‘Erzincan Başsavcısı’nı  AKP’nin “özel yetki” verdiği Erzurum Cumhuriyet Savcısı TUTUKLADI,  soruşturma dosyasını da KAPATTI..
Aralarındaki “güç dengesi” savaşı sebebiyle AKP’ye aba altından sopa göstermek isteyen “Fethullah Örgütü” emrindeki bir savcı ile MİT Başkanı’nın Öcalan ile yaptığı gizli anlaşmaları deşifre edebilecek bir soruşturma başlattı, Tayyip akşamdan sabaha meclisten -kişiye özel- yeni bir yasa çıkarttırarak  “o benim bürokratım” dedi ve soruşturmaya izin vermedi.. (tıpkı Keriz Feneri (!) davasında olduğu gibi)..
Yetmedi;  Savcıyı görevden aldırdı.. Yerine atadığı ile DOSYAYI KAPATTIRDI..
Yetmedi ; Soruşturmayı açan savcı hakkında (İBRET OLSUN DİYE) soruşturma açtırdı..
Yetmedi ; Savcıya o bilgileri hazırlayan Emniyetteki bazı Fethullahçıları  (bu defa kendi kuyruğuna bastılar diye) GÖREVDEN ALDIRDI..
Başbakan’ın konferans verdiği salonda “BEZ AFİŞ” açan iki genç hakkında “beraat” isteyen savcıyı GÖREVDEN ALDIRDI, “yerine görevlendirdiği” savcı aynı gençler için 15’ER YIL  hapis istedi..
“Dindar bir nesil yetiştireceğiz” diyerek, Milli Eğitim’e YANDAŞ NESİL TORNASI monte edecek “4+4+4 yasası” Meclis Komisyonu’nda görüşülürken PATRONLARINDAN “Halledin !..” EMRİ ALAN 150 AKP VEKİLİ KOMİSYONU BASTI, MUHALEFETİ YUMRUKLARLA DIŞARI ÇIKARDI, sadece kendilerinin olduğu “GÜYA KOMİSYON”da kanun teklifini şimşek hızıyla , 10 DAKİKADA TARTIŞTI (!), OYLADI ve meclis başkanlığına sundu.. Gerisi, mecliste hazır bekleyen “indir-kaldır parmak sayısı”na onaylattırmak..
“Fethullah Örgütü” hakkında henüz basılmamış bir kitap yüzünden BİR YILI AŞKIN BİR ZAMANDIR GEREKÇESİZ TUTUKLU BULUNAN BİR GAZETECİNİN “nihayet” SALIVERİLDİĞİ GÜN “firardaki” MADIMAK CANİLERİ “ZAMANAŞIMI” İLE ÖZGÜR(!) KALDI..
GAZETECİYE SEVİNEMEDİK BİLE, KURSAĞIMIZDA KALDI..
Aha sana adalet..  “… Nerene dayarsan daya” cinsinden..
BİZ BU SAVAŞI “Sarı Öküz’ü verdiğimizde” KAYBETTİK..
BİZ BU SAVAŞI “Referandumda ‘EVET’ derken” KAYBETTİK..
“EVET”çiler.. “Alın size bir kaya …” !..
www.ucuncuyol.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.